.

Други имат рога или шипове, или пък носят предпазна къщичка.

Профилактиката включва редовна проверка на местата, където се развъждат; привличане на животни в градината, които се хранят с гъсеници; варосване на дръвчетата.

Повечето гъсеници се движат бавно, отзад напред. Те първо се закрепват с последната двойка фалшиви крака, после се придвижва напред с другите си крака, като ги мести двойка по двойка, започвайки от задните.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

За борба с гъсениците определени домашни средства са известни за тази цел от много поколения. Това включва преди всичко добрия стар сапун. Въпреки това, не всички видове гъсеници реагират еднакво добре, така че този метод трябва да бъде тестван под наблюдение.

Боровата процесионка може да предизвика тежки алергични реакции при хора и животни

Щом яйцата се излюпят, независимо с кой вид си имате работа, помнете, че гъсениците са ненаситни, те няма да спрат да се хранят преди да навлязат в какавидния си стадий. Имало е случаи, в които гъсеници са обезлиствали дървета и дори цели гори, превантивните мерки гъсеници против тяхната поява са наложителни.

На всяко пръстенче има отвори за дишане, наречени стигни. Те са свързани с тръбички, които се разклоняват из цялото тяло. На добре различаваща се глава има прости очи.

При пръскане с някои от тези препарати е важно да се спазват инструкциите за безопасност на производителя и да се прилагат в подходящите дози и време, за да се минимизира въздействието върху околната среда и полезните насекоми.

Външната обвивка на яйцето е богата на протеини и дава на ларвата добър старт.

Колко гъсеници живеят е въпрос, който често може да се намери в Интернет. Продължителността на тази фаза на развитие на насекомите зависи от вида и може да продължи няколко дни или години.

В Китай, Индия, Северна Америка, Африка и други места, където гъсениците се хранят, те се считат за признат деликатес и са по-скъпи от месото.

Те използват копринените нишки за различни дейности - спускат се по тях от дърветата и чакат вятърът да ги понесе или с тяхна помощ съединяват мъртви листа и си правят къщички.

Една гъсеница има няколко фази на развитие. Те се характеризират не само с промяна в цвета и размера на насекомото, но и с определени структурни особености. По време на живота едно насекомо претърпява определен брой молове, които зависят от принадлежността му към определен биологичен вид.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “.”

Leave a Reply

Gravatar